MIDA VAJAD RIIDEST MÄHKMETEGA ALUSTAMISEKS?

Kui Sa ei ole varem riidest mähkmeid proovinud, võib tunduda esialgu, et nende kasutamine on liiga keeruline. Tegelikult ei ole alustamiseks vaja palju – veidi uudishimu, pealehakkamist ja tahtmist. Ja no muidugi ühte väikest ilmakodanikku, kelle jaoks neid armsaid mähkmeid soetada.

Tänapäevased korduvkasutatavad mähkmed on oma kasutusmugavuselt ja funktsionaalsuselt väga sarnased ühekordsete mähkmetega. Nende kasutamine on mugavam ja lihtsam, kui enamik inimesi arvab

Siinkohal toome Sulle välja mõned soovitused, mida vajad riidest mähkmetega alustamiseks.

Riidest mähkmed

Alustada tuleb muidugi korduvkasutatavatest mähkmetest endist. Ükskõik, millise mähkmetüübi kasuks otsustad, soovitame varuda 1–3 päeva jagu mähkmeid, sõltuvalt sellest, kui tihti plaanid pesu pesta.

Vastsündinu vajab ööpäevas keskmiselt 12 mähkmevahetust, aastane laps 8 ning 1,5-aastane laps 6. Piisav mähkmevaru sisaldab soovituslikult 15–24 mähet.

Sobivaimate mähkmete leidmiseks soovitame proovida erinevaid mähkmetüüpe ning erinevate kaubamärkide toodangut – mis meeldib ühele, ei pruugi sobida teisele ja vastupidi. Enne täieliku mähkmevaru soetamist proovi vähemalt paari erinevat tüüpi mähet. Ära varu kogu komplekti ühelt tootjalt, enne kui oled selle sobivuses veendunud.

Mähkmete hoiustamise nõu

Määrdunud ja pesemist ootavate mähkmete hoiustamiseks sobib kõige paremini plastikust pesukorv. Mida rohkem on korvis õhuavasid, seda parem. Nii hoiad ära bakterite vohamise ja hallituse tekke.

Pesuvahend riidest mähkmete pesemiseks

Kasuta pesuvahendit vastavalt tootjapoolsetele ettekirjutustele. Lihtsaks valikuks on spetsiaalselt riidest mähkmete pesuks mõeldud pesuvahendid, aga sobivad ka tavapesuvahendid. Eelista vahendit, mis on mõeldud tundlikule nahale ja allergikutele, nii hoiad ära nahaärrituse oma lapse õrnas mähkmepiirkonnas. Pesuvahendi valikul pea silmas, et see ei sisaldaks ensüüme, pehmendajaid ega oleks suure seebi sisaldusega (üle 5%). Kui pesed pesu kareda veega, võid vajadusel kasutada ka veepehmendajat.

Pesukuivatusrest/-nöör

Riidest mähkmeid on hea kuivatada õhu ja võimalusel päikese käes, mitte pesukuivatis. Põhjus selles, et kuivatis võib kuumus korduvkasutatava mähkme veekindlat materjali kahjustada. Kuivati kasutamine võib lühendada mähkme kasutusiga.  Kui soovid siiski kuivatit kasutada, siis tee seda mähkmesisudega. Veekindlaid katteid kuivata õhu käes.

Samuti pleegitab päike pesus raskesti eemaldatavaid plekke heledamaks ning lisaks on UV-kiirgus antibakteriaalse toimega.

Loomulikult ei pea Sa muretsema mähkmete kuivatamiseks eraldi resti. Selleks sobib suurepäraselt teie peres juba kasutusel olev üldine pesukuivatusrest.

Ja põhimõtteliselt ongi see kõik, mida Sul vaja läheb! 

Kuid lisaks ülal loetletule võid mõnes olukorras vajada ka alljärgnevaid tooteid.

Veekindel mähkmekott

Kui plaanid kasutada ainult riidest mähkmeid, siis võiksid mõelda ka veekindla koti soetamisele. Kodust eemal viibides saad kasutatud mähkmeid mugavalt veekindlas kotis hoiustada, et märjad mähkmed lekke- ja lõhnakindlalt koju pessu toimetada.

Lisaks sobivad need kotid imehästi ka näiteks ujumisriiete, liivavormide ja muu hoiustamiseks.

Mähkimise aluslina

Veekindel mähkimise aluslina aitab kaitsta ümbrust mähkme vahetamise või õhuvanni ajal, nii kodus olles kui ka eemal viibides.

Lisaimud

Enamik riidest mähkmeid on juba koos sisuga. Seega ei ole lisaimu ilmtingimata vaja. Kuid kui Sinu laps on suur pissija, võib ta näiteks pikaks ööuneks vajada mähkmesse täiendavat imavat kihti, et ära hoida lekkeid. 

Pestavad rätikud

Korduvkasutatavad riidest puhastuslapid on lapse- ja keskkonnasõbralik alternatiiv ühekordsetele beebisalvrättidele. Nii nagu riidest mähkmedki, saad rätikud pärast kasutamist puhtaks pesta ning kasutada uuesti ja uuesti. Neid kasutades vajad umbes 10–30 lappi. Võid rätikuid niisutada veega või kasutada kuivalt, pihustades niisutajat otse lapse nahale.

Lisaks beebi pepu puhastamisele sobivad rätikud ka näieks nohuse nina, moosise suu ja kleepuvate sõrmede puhstamiseks ning isegi meigi eemaldemiseks.

Käsidušš

Käsidušši abil saab kerge vaevaga määrdunud mähkmetelt suurema mustuse tualetipotti uhtuda.

Mähkmete kinnitajad

Kui otsustad kasutada nelinurkmähkmeid või eelvolditud mähkmeid, on need headeks abivahenditeks sisemähkme kinnitamisel mähkmekatte all. Mähkmete kinnitaja hoiab sisemähkme paigal, et ära hoida lekkeid.

Kuiva hoidvad lapid

Korduvkasutatav lapp pannakse mähkme sisse nii, et see jääks vastu lapse nahka. Lapp hoiab beebi pepu kuivana, juhtides niiskuse mähkme sisemusse. 

Kuiva hoidvaid lappe kasutatakse näiteks pikemate uinakute ajal, öösel  või siis, kui lapsel on tekkinud mähkmelööve.

Mähkmepaber

Ühekordselt kasutatav mähkmepaber pannakse mähkme sisse nii, et see jääks vastu lapse nahka. Biolaguneva mähkmepaberi saab koos tahke mustusega komposti või biojäätmete prügikasti visata, nii on mähkmeid oluliselt lihtsam puhastada.

Bodi pikendajad

Kuna riidest mähkmed on oma mõõtmetelt veidi paksemad, kui ühekordsed mähkmed, siis võivad beebi bodid neid kasutades kiiremini väikeseks jääda. Siiski pole Sul vaja lapsele number suuremaid riideid osta. Bodi pikendajaga saad bodi muuta pikemaks. Kinnita see lihtsalt trukkidega bodi külge ja ongi valmis. 

Ujumismähe

Kui külastad koos beebiga avalikke basseine või ujumiskohti, vajad korduvkasutatavat ujumismähet. Ujumismähe istub mugavalt lapsel jalas ning aitab vältida lekkeid basseinivette. Nii võite muretult üheskoos veemõnusid nautida.

Oi, kas nüüd tundub, et appi, mul on nii palju asju vaja ja lisaks on see suur väljaminek?! Ära muretse. Sul ei ole kindlasti vaja kõiki asju kohe ja praegu. Saad neid juurde soetada siis, kui reaalne vajadus tekib.

Kõige olulisemad on siiski riidest mähkmed ise ja pesuvahend nende pesemiseks.

Kui soovid nõu, võta meiega julgelt ühendust – aitame Sind hea meelega oma kogemustest lähtuvalt!

Telefon: +372 5645 4877
E-post: info@mahkmed.eu

Ostukorv (0)

Ostukorv