RIIDEST MÄHKMED – MIKS EELISTADA JUST NEID?

Nõustud vist meiega, et raske on ette kujutada last maailmas, kus mähkmeid ei ole. Mähkmed on lapse kasvatamise lahutamatu osa. Iga uue pisikese ilmakodaniku kodus on päris suurel hulgal mähkmeid. Tihtipeale räägime siinkohal just ühekordsetest mähkmetest.

Kas oled aga mõelnud, mis võiksid olla riidest mähkmete eelised? Sageli mõeldakse keskkonnasõbralikkuse peale. Kuid lisaks sellele on riidest mähkmete kasutamisel Sulle ja Sinu perele veel mitmeid eeliseid. Toome Sulle välja 6 põhilist, miks võiksid kasutada riidest mähkmeid.

Riidest mähkmed on paremad beebi nahale

riidest mähkmed on paremad beebi nahale

Ei, me ei soovi sind hirmutada, et kui Sa kasutad beebi pepu kuivas hoidmiseks ühekordset mähet, oled teinud talle pöördumatut kahju. See ei ole kindlasti nii! Kuid sooviksime, et Sa mõtleksid paarile asjale.

Ühekordsete mähkmete tootmisel kasutatakse suurel hulgal kemikaale ning ilmselt ei soovi keegi, et nende lapse tundlik nahapiirkond nendega 24/7 kokku puutuks. Samad ained on sageli ka mähkmelööbe tekitajaks. Sinu laps on mähkmetes keskmiselt 2 aastat või rohkemgi ja kui kasutad ühekordseid mähkmeid, siis on see väga suur kemikaalikoormus väikesele kehale, mida on lihtne ära hoida riidest mähkmete kasutamisega.

Lisaks on tänapäevased riidest mähkmed valmistatud õhku läbilaskvast hingavast materjalist, mistõttu sobivad ideaalselt kasutamiseks ka suviste kuumade ilmadega ning siis, kui lapsel tõuseb palavik.

Riidest mähkmed on keskkonnasõbralikud

riidest mähkmed on keskkonnasõbralikud

Tundub raske uskuda, et üks inimene saab keskkonda oluliselt mõjutada. Planeedil elab miljardeid inimesi ning on riidest mähkmetele üleminek on üks hea lihtne viis alustamiseks.

Üks ühekordne mähe, mis on lapsel jalas umbes 2–3 tundi, laguneb pärast prügimäel üle 500 aasta! Kogu mähkme-ea jooksul vajab üks laps ligi 5000 mähkmevahetust. Euroopa Liidus visatakse pürgimäele iga minut ligi 40 000 mähet. See on meeletu kogus prügi, mida üks pisikene inimene oma esimestel eluaastatel endast maha jätab. Kasutades iga päev vaid ühte riidest mähet, saadad ühe aasta jooksul 365 ühekordset mähet vähem prügimäele. Kui kasutad riidest mähkmeid enamuse ajast, siis tekitad kuni 200 korda vähem prügi! Lisaks on mõned riidest mähkmete tootjad läinud sammukese veelgi kaugemale – nad toodavad mähkmeid plastpudelitest, vähendades tootmise käigus ka juba olemasoleva prügi kogust. Kas pole mitte suurepärane!?!

Riidest mähkmed säästavad raha

riidest mähkmed säästavad raha

Kuigi esialgne väljaminek on mõnevõrra suurem, säästavad riidest mähkmed kogu mähkme-ea jooksul hulga raha. Lisaks saavad samu mähkmeid kasutada ka pere järgmised lapsed. Olenevalt mähkme liigist, mille kasuks otsustad ja sellest, mitu last neid kasutab, võid säästa sadu või isegi tuhandeid eurosid.

Väide, et riidest mähkmed on kallid, on eksitav. Ehkki üks riidest mähe on ühest ühekordsest mähkmest kallim, osutub ühekordsete mähkmete kasutamine kogu lapse mähkme-ea jooksul kokkuvõttes kordades kallimaks, kui riidest mähkmeid kasutades.

Konkreetset kokku hoitavat summat on keeruline öelda nii ühekordsete kui riidest mähkmete hindade varieerumise tõttu. Aga isegi siis, kui kasutad päevas vaid ühte riidest mähet, võid säästa aastas ligi 100€ ning lapse mähkme-ea peale kokku 500-900 ühekordset mähet.

Riidest mähkmed on alati kodus olemas

riidest mähkmed ei saa kunagi otsa

Riidest mähkmed ei saa kunagi otsa, need on Sul alati kodus olemas. Sa ei pea oma poenimekirja regulaarselt mähkmepakkidega täiendama ning kunagi ei taba Sind ootamatu teadmine, et mähkmed on just kõige ebasobivamal hetkel otsa saanud.

Mähkmed kasvavad koos lapsega

riidest mähkmed kasvavad koos lapsega


Riidest mähkmete suurust saab kohandada lapsele sobilikuks – nii sobib sama mähe ühtmoodi hästi nii pisikesele beebile kui ka juba suuremale lapsele. Lisaks saad valida erinevate materjalide vahel, mida soovid oma lapse naha vastas kasutada. Vastavalt vajadusele saab riidest mähkme imavust kergesti muuta lisades lisaimusid täpselt nii palju, kui vaja on ja just sinna, kuhu kõige enam vaja on. 

Ka mähkmed võivad olla armsad

riidest mähkmed on armsad

Jah, me just ütlesime seda: riidest mähkmed on superarmsam. Ja kuigi see ei tohiks olla Sinu ainus põhjus, miks lapsele riidest mähkmeid valida tasub seda kindlasti kaaluda. Nii nagu riided, millesse me oma beebi riietame, võivad ka nende mähkmed peegeldada isikupära ja stiili. 

Kasutades riidest mähkmeid, saad valida paljude erinevate värvide, mustrite ja tegumoodide vahel. Erinevalt ühekordsetest mähkmetest näevad riidest mähkmed eriti nunnud välja. Need on nii armsad, et neid on lausa kahju riiete alla peita. Suvise soojaga võib südamerahus lapsele püksid jalga panemata jätte, sest kaunis mähe on aksessuaar omaette.

Riidest mähkmed võivad tähendada lisakoormust pesu pesemise näol. Nende kasutamine võib tähendada täiendavat sammu Sinu igapäevases rutiinis. Kuid arvestades elumuutvaid eeliseid, mida riidest mähkmete kasutamine pakub, on see valik meie arvates kindlasti kasulikum.

Kas oled valmis sukelduma riidest mähkmete imelisse maailma? 

Ostukorv (0)

Ostukorv