RIIDEST MÄHKMETE LIIGID

Kõik-ühes mähe

Inglise keeles All-in-One (AIO)

kõik-ühes mähe

Kõik-ühes mähe on kasutusvalmis mähe. Veekindel väliskiht on õmmeldud kokku imava sisuga, mis mõnikord on juba kaetud ka kuivahoidva sisemise kattekihiga. 

Kõik-ühes mähkmeid on lihtne pesta ja kuivatada, sest need ei vaja sisust tühjendamist, täitmist, voltimist ning pole vaja ka vettpidavat katet. Mähkmevahetus on sama lihtne ja kiire kui ühekordsete mähkmetega. Kuna mähet pestakse ühes tükis, võtab kuivamine enamasti kauem aega kui teiste mähkmetüüpide puhul.

Need korduvkasutatavad mähkmed sobivad suurepäraselt, kui plaanid lasta vanavanematel või isal mähkmeid vahetada, ja eriti siis, kui Su laps on lastehoius.

Kõik-kahes mähe

Inglise keeles All-in-Two (AI2) või Snap-in-One (SIO)

kõik-kahes mähe

Kõik-kahes mähe on sarnane kõik-ühes mähkmele, kuid selle imav osa on veekindlast kattest eemaldatatav (pesu ja kuivatamise ajaks). Imav sisu kinnitatakse mähkmekatte külge enamasti trukkide abil.

Kõik-kahes mähe kuivab kiiremini kui kõik-ühes mähe. Iga mähkmevahetuse kord ei tähenda mõlema osa välja vahetamist. Kui mähkmekate on kuiv ja puhas, saab välja vahetada vaid imava sisu. Lihtsalt eemalda määrdunud sisu ja asenda see puhtaga.

Need mähkmed pakuvad peaaegu täiuslikku kompromissi mugavuse, funktsionaalsuse ja kulude kokkuhoiu vahel.

Hübriidmähe

Inglise keeles Hybrid Diaper

hübriidmähe

Hübriidmähkme puhul saab vastavalt vajadusele ise valida, kas kasutad veekindla mähkmekatte sees riidest või ühekordseid mähkmesisusid. 

Hübriidmähe on nagu riidest ja ühekordselt kasutatava mähkme ristand. Hübriidmähkmeid ühekordsete sisudega on mugav kasutada näiteks reisides või olukordades, kus puudub pesupesemise võimalus. Tavaolukorda naastes saad aga kasutada neid pestavate mähkmesisudega.

Taskumähe

Inglise keeles Pocket Diaper

taskumähe

Taskumähkme veekindel väliskiht on kokku õmmeldud lapse naha vastu jääva sisekihiga, kuid kahe kihi vahele on jäetud taskuava mähkme täitmiseks imava sisuga. 

Enamasti juhib taskumähkmete sisepind niiskuse lapse nahast eemale ja hoiab pepu kuivemana. Kate ja sisu pestakse ning kuivatatakse eraldi, mis lühendab oluliselt kuivamisaega. Imavuse suurendamiseks saab mähkme taskusse panna vajadusel ka mitu mähkmesisu.

Taskumähkmed on Sinu lapsele suurepärane valik. Neid on lihtne kasutada ja pesta. 

Vormiõmmeldud sisemähe

Inglise keeles Fitted Diaper

vormiõmmeldud sisemähe

Vormiõmmeldud sisemähe on valmistatud mitmekihilisest imavast materjalist, näiteks puuvillast, bambusest või mikrokiust. Lekete vältimiseks on vaja sinna peale panna veekindel mähkmekate. Mähe kinnitub krõpsupaela või trukkide abil.

Vormiõmmeldud sisemähkmed on väga imavad, mistõttu sobivad eriti hästi kasutamiseks näiteks pika ööune ajal. Kuna mähe on mitmekihiline, siis võtab kuivamine rohkem aega.

Mähkmesisu

Inglise keeles Diaper Insert

mähkmesisu

Mitmekihiline imavast materjalist mähkmesisu, mida saab kasutada näiteks taskumähkmete sees mähkmesisuna. Lisaks sobib see ka mistahes muu mähkme sisse imavuse lisamiseks.

Paelmähe

Inglise keeles Tie-on Diaper, Tie Nappy

paelmähe

Paelmähe on enamasti puuvillasest kootud kangast valmistatud mähe, mida võib kasutada sisemähkme või lihtsalt imava sisu kinnitamiseks.

Paelmähe ei vaja täiendavaid kinnitusvahendeid, see kinnitatakse paelte abil. Mähet saab kergelt kohandada vastavalt Sinu lapse kehale. Enamasti on tarvis aga imavaid sisusid täiendava imavuse lisamiseks. Samuti on lekete vältimiseks vajalik veekindel mähkmekate.

Need riidest mähkmed on väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega. Mähkme kasutusiga on pikk, sest seda saab reguleerida parajaks nii pisikesele beebile kui ka suuremale lapsele.

Eelvolditud ja eelseadistatud mähe

Inglise keeles Prefold ja Preflat

eelvolditud mähe

Eelvolditud mähkmel on nelinurkne imav kangas eelnevalt keskmises osas mitmekihiliseks volditud ja õmmeldud. Seda on kasutamiseks vaja veel veidi voltida ning lisaks vajab see kinnitusvahendit ja ka veekindlat mähkmekatet.

 

Eelseadistatud mähe on nelinurkne imav kangas, mis on eelnevalt vormi lõigatud, muutes selle voltimise vanemate jaoks mugavamaks, kuid samal ajal olles endiselt väga universaalne. Valmistatud enamasti 2-3 kangakihist. Kuivb kiiremini, kui mitmekihilised mähkmed. Vajab täiendavat kinnitusvahendit ja ka veekindlat mähkmekatet. 

Inglise keeles Flat Diaper

nelinurkmähe

Ühekihiline nelinurkne kangatükk, mis tuleb ise enne igat kasutuskorda vormi voltida. Vaja läheb ka kinnitusvahendit ja veekindlat mähkmekatet

Kasutades erinevaid voltimisviise on nelinurkmähkmeid kerge kohandada vastavalt Sinu lapse vajadustele. Need on kõige soodsama hinnaga ning kõige kiiremini kuivavad riidest mähkmed!

PUL/TPU mähkmekate

Inglise keeles PUL/TPU Diaper Cover, Diaper Wrap

PUL mähkmekate

Veekindel mähkmekate on vajalik lisand sisemähkmetele, et vältida lekkeid ja hoida beebiriided puhtana. Kate ei vaja iga mähkmevahetuse järel pesemist, vaid ainult siis, kui see saab mustaks. Seega ei vaja Sa nii palju katteid, kui vajaksid tasku- või kõik-ühes mähkmeid. 

Mähkmekatteid valmistatakse kahte liiki kangastest:

  • PUL e. polüuretaaniga lamineeritud kangas (polyurethane laminated) – on kaetud õhukese polüuretaankihiga, mis hoolimata oma vettpidavast omadusest on siiski hästi hingav.
  • TPU e. termoplastiline polüuretaan (thermoplastic polyurethane) – on kuumutamise teel lamineeritud kangas. TPU on PUL-iga võrreldes veidi pehmem. 

Uus trend riidest mähkmete maailmas on see, et veekindlat kangast toodetakse ümbertöödeldud plastpudelitest, nii vähendadakse tootmise käigus ka juba olemasoleva prügi kogust.

Villane mähkmekate

Inglise keeles Woolen Diaper Cover

villane mähkmekate

Villane mähkmekate vajab enne kasutamist lanoliiniga töötlemist, et see muutuks lekkekindlaks. Kasutatakse imava sisemähkme peal, et hoida ära lekkeid. Katet pole vaja pesta pärast iga kasutuskorda.

Niiskeks saanud villakatte võib panna tuulduma ning kasutada uuesti korduvalt, enne kui seda uuesti pesta on vaja. Kui kate on määrdunud, lõhnab halvasti või hakkab lekkima, siis tuleb see puhtaks pesta ning uuesti lanoliinitada.

Villane mähkmekate on hea valik neile, kes eelistavad naturaalseid materjale. See on väga hingav, sobides eriti hästi suvekuumaga ja palavikus lapsele. Lisaks ei vaja see nii sagedast pesemist nagu teised mähkmekatted. Kuna vill imab niiskust endasse, siis suurendab see sisemähkme imavust. Seetõttu sobib see suurepärane ka öiseks kasutamiseks.

Ostukorv (0)

Ostukorv