Millal alustada potitreeninguga?
Millal alustada potitreeninguga?
Millal on kõige parem aeg potitreeninguga algust teha? Kindlasti tuleb silmas pidada, et kõik lapsed on erinevad ja pole olemas ühte õiget vastust sellele küsimusele. Aga saame jagada mõned üldised näpunäited, millest võib abi olla.
Uuringud on näidanud, et kõige kergem on lapsi potil käima õpetada umbes 22–28 kuu vanuselt. Aga ei tasuks nii väga keskenduda lapse vanusele, vaid hoopis sellele, kas laps on valmis ja kas teie peres on hetkel sobiv aeg potitreeninguga alustamiseks. Mõni laps võib valmis olla juba 18-kuuselt, samas teine pärast kolmandat sünnipäeva.
Mõned märgid sellest, et laps on potitreeninguks valmis:
- tunneb huvi WCs toimuva vastu
- mähe on pikemat aega kuiv päevasel ajal
- ärkab lõunaunest ja/või ööunest kuiva mähkmega
- tahab, et mähet vahetatakse, kui see on märg või määrdunud
- läheb üksi eemale või peitu kakamiseks
- oskab väljendada enda soove ja vajadusi
- saab jutust aru ja täidab kergemaid käsklusi
- jäljendab vanemaid või õde/venda
- tahab olla vanematele meele järele
Lisaks lapsele peab ka lapsevanem olema valmis potitreeninguga alustamiseks. Hea on alustada siis, kui Sul endal on rohkem vaba aega, näiteks puhkuse ajal. Kindlasti ära planeeri potitrenniga algust teha siis, kui teie peres on parasjagu mõni stressi tekitav sündmus tulemas – näiteks uue beebi sünd, kolimine või lastehoidu minek. Et potitreening sujuks ladusamalt, on hea varuda ka mõned abivahendid.
Madratsikaitse kaitseb voodit öiste pissiõnnetuste eest, istmekaitse säästab Sind autoistme puhastamisest ning potitreeningupüksid on suureks abiks, kui õigeks ajaks poti peale kohale ei jõuta.
Eesti kliimas on parim aastaaeg potitrenniga tegelemiseks kindlasti suvi, nii et ideaalne oleks seda teha just ajavahemikus maist kuni septembrini. Siis pole vaja muretseda sellepärast, et õnnetuse korral võiks talvekombe märjaks saada ega ka sellepärast, et laps külmetuks, kui keset lumehangi on vaja kiirelt üks pissipeatus teha. Samas, kui Sinu laps siiski näitab selgelt, et ta on valmis mähkmevabaks saama näiteks novembrikuus, siis ei tasu muidugi oodata maikuud, et potitamisega alustada. Sellisel juhul võiks esimesed õueskäigud hoida igaks juhuks lühemad ning jalga panna potitreeningupüksid. Nulu potitreeningupüksid on valmistatud mahepuuvillastest kangastest. Nende sisemine imav kiht on 100% mahepuuvillane ja janune, välimine kiht mugavalt venivast mahepuuvilla 95% ja elastaani 5% segust. WeeKingi potitrennipükste imavaks osaks on puuvillaste kihtide vahele õmmeldud janused tenceli kihid. Tencel imab 50% rohkem, kui puuvill, kuid on omadustelt ise õhem.
Nii Nulu, kui ka WeeKingi püksid on head potitreeninguks nii lastele, kui vanematele, kuna hoiavad ühe pissi ilusti enda sees kinni, kuid märguvad ka väljaspoolt, tekitades nõnda lapsele põhjus-tagajärg seose – samal ajal andes ka lapsevanemale võimaluse jälgida lapse kehamärke ja luua seoseid, et laps sobival ajal potile suunata. Niiskushülgava kihina on nende peal võimalik kasutada villapükse, mis on praktiline kombinatsioon näiteks õues käies või autosõidul.
Toredat potitreeningu teekonna algust!