Millal alustada potitreeninguga?

Millal alustada potitreeninguga?

Millal on kõige parem aeg potitreeninguga algust teha? Kindlasti tuleb silmas pidada, et kõik lapsed on erinevad ja pole olemas ühte õiget vastust sellele küsimusele. Aga saame jagada mõned üldised näpunäited, millest võib abi olla.

Uuringud on näidanud, et kõige kergem on lapsi potil käima õpetada umbes 22–28 kuu vanuselt. Aga ei tasuks nii väga keskenduda lapse vanusele, vaid hoopis sellele, kas laps on valmis ja kas teie peres on hetkel sobiv aeg potitreeninguga alustamiseks. Mõni laps võib valmis olla juba 18-kuuselt, samas teine pärast kolmandat sünnipäeva.

Mõned märgid sellest, et laps on potitreeninguks valmis:

  • tunneb huvi WCs toimuva vastu
  • mähe on pikemat aega kuiv päevasel ajal
  • ärkab lõunaunest ja/või ööunest kuiva mähkmega
  • tahab, et mähet vahetatakse, kui see on märg või määrdunud
  • läheb üksi eemale või peitu kakamiseks
  • oskab väljendada enda soove ja vajadusi
  • saab jutust aru ja täidab kergemaid käsklusi
  • jäljendab vanemaid või õde/venda
  • tahab olla vanematele meele järele

Lisaks lapsele peab ka lapsevanem olema valmis potitreeninguga alustamiseks. Hea on alustada siis, kui Sul endal on rohkem vaba aega, näiteks puhkuse ajal. Kindlasti ära planeeri potitrenniga algust teha siis, kui teie peres on parasjagu mõni stressi tekitav sündmus tulemas – näiteks uue beebi sünd, kolimine või lastehoidu minek. Et potitreening sujuks ladusamalt, on hea varuda ka mõned abivahendid.

Madratsikaitse kaitseb voodit öiste pissiõnnetuste eest, istmekaitse säästab Sind autoistme puhastamisest ning potitreeningupüksid on suureks abiks, kui õigeks ajaks poti peale kohale ei jõuta.

Eesti kliimas on parim aastaaeg potitrenniga tegelemiseks kindlasti suvi, nii et ideaalne oleks seda teha just ajavahemikus maist kuni septembrini. Siis pole vaja muretseda sellepärast, et õnnetuse korral võiks talvekombe märjaks saada ega ka sellepärast, et laps külmetuks, kui keset lumehangi on vaja kiirelt üks pissipeatus teha. Samas, kui Sinu laps siiski näitab selgelt, et ta on valmis mähkmevabaks saama näiteks novembrikuus, siis ei tasu muidugi oodata maikuud, et potitamisega alustada. Sellisel juhul võiks esimesed õueskäigud hoida igaks juhuks lühemad ning jalga panna üleni veekindla kihiga potitreeningupüksid, millesse saab vajadusel lisada ka imava sisu. Charlie Banana potitreeningupükste välimine kiht on üleni veekindlast materjalist, mis aitab ära hoida lekkeid. Lisaks sobivad need kasutamiseks ka ujumispükstena. Pupus potitrennipükstel on samuti veekindel välimine kiht. Nende pükste sees on ka taskuava, kuhu saab vajadusel lisada imava sisu, mis aitab muuta püksid veelgi imavamaks ja lekkekindlamaks.

Meie e-poest leiad laia valiku potitreeningupükse – nii väiksema kui ka suurema imavusega – midagi igale maitsele ja vajadusele.

Toredat potitreeningu teekonna algust!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv (0)

Ostukorv