Riidest mähkmetega lasteaeda

Riidest mähkmetega lasteaeda

Riidest mähkmetega lasteaeda

Täna tähistatakse rahvusvahelist tarkusepäeva – esimest koolipäeva. Lisaks aga on täna paljude pisikeste 2- ja 3-aastaste nunnude jaoks ka esimene lasteaia päev, mis pole sugugi vähem tähtis.

Kuidas valmistuda selleks uueks eluetapiks? Kindlasti räägi lapsele, mis teda ees ootab – milline on päevakava ja millal emme/issi talle järgi tulevad. Loo hea kontakt õpetajatega, räägi neile oma lapse eripäradest, asjadest, mis talle meeldivad ja mis ei meeldi, söömis- ja magamisharjumustest jne.

Kui Sinu laps kasutab veel mähkmeid, siis võib Sul tekkida küsimus – kas ka lasteaias saab kasutada riidest mähkmeid?

Lühike vastus sellele küsimusele on – jah, saab küll.  Kindlasti räägi läbi õpetajatega – küsi nende arvamust sellest, vajadusel selgita, kuidas riidest mähkmeid kasutada. Paljud õpetajad on nõus neid kasutama. Mähkme valikul pea aga silmas, et mähet oleks õpetajal lihtne lapsele jalga panna ja vahetada – keerulisemad mähkmeorigamid, kinnitusklambrid ja muud lisavidinad pole lasiteaia jaoks hea valik. Hästi sobivad näiteks püksmähkmed, mida saab mugavalt üles-alla tõmmata. Lihtne on kasutada ka kõik-ühes mähkmeid ja valmis sätitud taskumähkmeid. Kuna riidest mähet vahetad Sa ise kodus ilmselt tihemini, kui seda lasteaias tehakse, siis peaks sellel olema piisavalt imavust ning kuiva hoidev sisepind – nii ei jää see lapse jaoks liiga märjaks. Vajadusel lisa mähkmele täiendav lisaimu. Tuleb arvestada, et õpetajaid on vaid 1–2, pisikesi mähkmekandjaid aga ligi 10, nii et nende riietamise ja sättimise peale kulub omajagu aega. Kindlasti näita õpetajatele, kuidas mähet kasutada. Määrdunud mähkmete kokkukogumiseks võid lapse kappi panna veekindla koti. Selle saab lukuga sulgeda, nii et halvad lõhnad sealt välja ei pääse, ning pärast kasutamist puhtaks pesta ja järgmisel korral uuesti kasutusse võtta.

Kui laps on juba algust teinud potitreeninguga, kuid tal võib veel pissiõnnetusi ette tulla, siis võid talle aeda jalga panna ka potitreeningupüksid. Bright Bots ja Bambino Mio püksid sobivad hästi siis, kui lapsel on potil käimine peaaegu selge, aga tuleb ette pisikesi lekkeid. Näiteks ei jõua mänguhoos õigel ajal potile ja natuke tuleb püksi. Kui laps on alles algaja harjutaja ja kogu piss võib püksi tulla, siis võiks eelistada näiteks Pupus või Charlie Banana pükse, mis on üleni veekindla kihiga. Lisaks saab Pupus pükste sees olevasse taskusse lisada ka imava sisu, et suurendada nende lekkeindlust veelgi. Need püksid sobivad hästi ka õueskäikudeks, kui on hirm, et laps võib õues pissida. Keegi ju ei taha, et õueriided märjaks saaks ega laps külmetuks.

Ka siis, kui laps on juba täiesti mähkmevaba, võiks talle lasteaeda igaks juhuks kaasa panna mitu komplekti varuriideid. Juhtuda võib paljugi – mänguhoos püksi tulnud pissitilk, sülle kukkunud supikauss või pori sees püherdamine. Parem rohkem riideid kapis, kui märgade riietega laps.

Loodetavasti saab teie lapse lasteaia teekond ilusa alguse!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv (0)

Ostukorv