Tähistame koos rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat

Tähistame koos rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat

Tähistame koos rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat

Augustikuu esimesel nädalal tähistatakse rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat. Selle nädala eesmärgiks on rõhutada rinnapiima vajalikkust beebi tervisele ja julgustada värskeid emasid oma last rinnaga toitma. Imetamine vähendab vastsündinute suremust ja emade riski haigestuda rinna- ja munasarjavähki. Tähtis on võimaldada emal oma last rinnaga toita just nii kaua, kui ta seda teha soovib.

Rinnapiim on parim toit, mida saad emana oma beebile tema elutee alguses pakkuda. See sisaldab kõiki vajalikke toitained õiges koguses ja on alati lapse jaoks sobiva temperatuuriga. Rinnapiima koostis muutub vastavalt beebi vajadustele. Erinevalt piimasegust ei vaja rinnaga toitmine ettevalmistusi, piim on alati emaga kaasas. Imetamine loob Sinu ja lapse vahele väga erilise sideme. Rinnapiim on kergesti seeditav, tugevdab lapse immuunsüsteemi ja kaitseb nakkuste eest. Imetamine on kasulik ka emale. See aitab leevendada sünnitusjärgseid vaevusi ning saavutada kiiremini raseduseelset vormi.

Kuigi rinnaga toitmine on loomulik protsess, võib nii mõnelgi tekkida imetamisega probleeme. Värsked emad vajavad tuge, et imetamisega alustada ja lapse kasvades sellega jätkata. Kui tekivad probleemid ja vajatakse abi, siis tasub kindlasti pöörduda imetamisnõustaja poole. Nõustaja abistab ema lapse toitmisel, õpetab erinevaid imetamisasendeid ja vastab tekkinud küsimustele. Imetamisnõustaja leiad näiteks sünnitusmajadest ja naistekliinikutest. Samuti on nimekiri nõustajatest maakondade kaupa välja toodud MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu kodulehel, kus on kirjas ka põhjalik info imetamise kohta.

Lisaks nõustamisele on olemas ka terve rida tooteid, mis emale imetamise perioodil abiks võivad olla.

Korduvkasutatavad rinnapadjad

Rinnapadjad aitavad ära hoida lekkeid

Korduvkasutatavad rinnapadjad on imavad ja veekindlad, et saaksid ennast alati mugavalt tunda. Lisaks tagavad riidest rinnapadjad parema õhuringluse, mis on vajalik valutavate ja katkiste nibude paranemisele kaasa aitamisel.

Lansinoh nibukreem

Katkistele nibudele leevendust

Nibukreemid aitavad nibu ümber olevat nahka rahustada ja tervendada. Kuna rinnaga toitmine võib esimestel nädalatel põhjustada haavandeid ja sügelust, on hea, kui on käepärast lanoliinil põhinev kreem.

Lansinoh rinna kompressid

Külm ja kuum kompress

Kui tekib piimapais, aseta kuum kompress enne toitmist rinnale, et aidata kaasa piima voolule. Kuum kompress leevendab ummistunud piimajuhasid ja rinnanäärmepõletikku. Pärast imetamist aitab külm kompress vähendada valu ja ebamugavustunnet.

Lansinoh rinnapump

Rinnapump

Rinnapump on hea abivahend mitmeks juhuks. Rinnapump aitab jätkata imetamist, kui emal on vajadus viibida lapsest eemal ja pole võimalik teda tavapärases rütmis toita. Rindu tuleb pumbata sama tihti, nagu  tavapäraselt last toidetakse. Lisaks on rinnapump asendamatu, kui sünnib enneaegne beebi, kui imikul on imemisraskused või kui ema viibib haiglaravil.

Hipp taimetee imetavale emale

Tarbi palju vedelikku

Vedeliku tarbimine on oluline igal ajal. Küll aga on eriti oluline tarbida rohkem vedelikku imetamise ajal. Lisaks vee tarbimisele on hea alternatiiv juua sooja teed. Imetavale emale loodud orgaaniline taimetee sisaldab apteegitilli, aniisi ja köömneid, mis toetavad rinnapiima teket.

Pregnacare toidulisand imetavale emale

Toidulisand imetavale emale

Värsked emad on sageli kurnatud ja väsinud pärast pikka rasedust ja sünnitust. Tihti on beebidel probleeme unega, mistõttu kipub ka emadel und väheseks jääma. Sellisel juhul võib abi olla spetsiaalselt imetavale emale mõeldud toidulisanditest. Kuigi toidulisandid ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist, aitavad vitamiinid ja mineraalained varustada ema organismi vajalike lisatoitainetega ning toetada seeläbi rinnapiima teket.

Imetamiskee

Imetamiskee on suurepärane abimees, kui laps on rinnal rahutu. Kee aitab beebi tähelepanu köita, kui ümbritsev maailm tema jaoks nii põnevaks muutunud, et enam pole aega söömisele keskenduda. Ja muidugi on see imekaunis aksessuaar ka emale.

Tähistame koos rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat.

01.08.2022–07.08.2022 on kõik imetava ema tooted meie e-poes 15% soodsamad!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ostukorv (0)

Ostukorv