Trukkidega mähkmekatte reguleerimine

Räägime trukkidega mähkmekatte reguleerimise A-st ja O-st.

Väga tihti saab paljud lekkeprobleemid juba eos ennetada õige reguleerimisega. Kahjuks tihtipeale seda õpetust mähkmega kaasas ei ole ning noored vanemad peavad ise jalgratast leiutama hakkama.

Kuidas siis aga päriselt mähet seadistada? Viska pilk peale meie pisikesele õpetusele:

Asjad mille vastu kõige tihedamini eksitakse:

  1. Reiekummid jäetakse reie peale, mitte ei sätita “aluspükste” joonele. Mis juhtub? Mähkmekattel on imavus keskel. Kui kummid reiele jätta, siis seal imavust ei ole ning mähe hakkab jalakummide juurest lekkima.
  2. Mähe pannakse ümber liiga lõdvalt, eriti just jalgade ümber. Mis juhtub? Kõik tahkem ja vedelam kraam on sealt kaudu väga kerge lekkima.
  3. Kõrgusetrukkide kokkupanemisel ei suunata ekstra kangast üles poole. Mis juhtub? Mähe võib väga hõlpsasti hakata just eest ja keskelt lekkima.
  4. Kõikide lekete lahendamiseks topitakse rohkem sisusid juurde. Mis juhtub? Mähe muutub väga kobakaks ning lapsele ebamugavaks. Lisaks tekivad kergemini survelekked.

Kokkuvõttes soovitame trukkidega mähkme lekkimise korral esmalt üle vaadata oma seadistus. Kui vajad sellega abi, võid julgelt kirjutada meie mähkmenõustajale või tulla eelneval kokkuleppel külla meie kontorisse Tallinnas. Kui on kindel, et vajad lisasisusid, siis eelista naturaalseid materjale, mis ei ole nii vastuvõtlikud surveleketele – selle asemel, et panna taskusse kaks mikrofiibrist sisu eelista näiteks ühe mikrofiibri asemel kanepit või vaheta mikrofiiber sootuks välja oma mehe T-särkide vastu!

Mõnusat mähkutamist!